Daily Soup

Amanita muskaria

reżyseria: Małgorzata Bogajewska


Teatr Telewizji na żywo po prawie 40 latach - w wielkim stylu - wrócił na anteny Telewizji Polskiej.

W przeciągu zaledwie kilku miesięcy widzowie TVP mogli oglądać aż cztery spektakle realizowane na żywo w studio przy ulicy Woronicza 17.  Wszystkie zostały zrealizowane w TVP1,  w najwyższej jakości obrazu i dźwięku w TVP HD oraz z zastosowaniem najnowszych technologii internetowych i mobilnych.

Po telewizyjnych i internetowych sukcesach sztuk „Boska!”, „Skarpetki, opus 124” oraz „Szkoła żon” przyszedł czas na uwieńczenie teatralnego sezonu w TVP, czyli na spektakl „Daily Soup”. W tym przypadku poza tradycyjną transmisją w TVP1 oraz równoległą specjalną realizacją na antenie TVP HD widzowie otrzymali także możliwość podglądania mistrzowskiej gry aktorskiej (w obsadzie „Daily Soup” znalazły się takie aktorskie ikony, jak Danuta Szaflarska i Janusz Gajos) na dedykowanej stronie internetowej oraz na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety).
Tym sposobem wirtualna publiczność Teatru Telewizji mogła poczuć się jak na prawdziwej widowni, a nawet więcej. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom widzowie jednym ruchem ręki mogli zmienić miejsce (możliwość wyboru jednej z czterech kamer albo widoku z czterech kamer jednocześnie), a nawet być tam, gdzie w trakcie spektaklu normalnie zajrzeć nie sposób.

Zobacz materiały zza kulis „Daily Soup” oraz z premiery telewizyjnej odsłony spektaklu
wariacja graficzna na temat