Daily Soup

Amanita muskaria

reżyseria: Małgorzata Bogajewska


„Daily Soup” na żywo w Teatrze Telewizji

Teatr Telewizji na żywo łączy niemożliwe z możliwym. Dzięki nowoczesnej technologii sztuka teatru zyskuje zupełnie nowe oblicze. Już 14 maja o godzinie 20.20 widzowie, internauci i posiadacze urządzeń mobilnych po raz kolejny zasiądą na widowni wirtualnego teatru.

Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji spektakl specjalnie dla TVP HD zostanie zrealizowany w modelu Second Screen. Niezwykłość tej innowacji polega na większej niż w normalnych warunkach interakcji widza z tym, co dzieje się na ekranie. Oglądający za pośrednictwem TVP HD będzie mógł zobaczyć spektakl w najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Za pomocą laptopa, tabletu czy też smartfona, nie przerywając seansu, widz będzie mógł śledzić obraz jednej z czerech kamer. Obraz z urządzeń mobilnych będzie wiec komplementarny wobec tego w jakości HD.

Podobnie jak w przypadku poprzednich inscenizacji Teatru TV na żywo widz otrzymuje coś więcej niż tylko spektakl emitowany w telewizji. Podczas transmisji „Daily Soup” widzowie będą mogli wybrać, z której spośród czterech kamer pokazujących unikalne ujęcia, chcą oglądać spektakl. To od  internautów  i „mobilnych” widzów zależeć będzie, jaką perspektywę będzie miał ich seans. Za pomocą jednego kliknięcia będą mieli szansę zmienić plan oraz kamerę, z której chcą oglądać scenę. Tu widz nie jest tylko biernym odbiorcą, ale reżyserem swojego własnego spersonalizowanego spektaklu.

To nie koniec nieszablonowych rozwiązań – w trakcie transmisji wirtualni widzowie dzięki rozwiązaniu Quad będą mogli obejrzeć spektakl jednocześnie ze wszystkich czterech kamer.

 „Daily Soup” to kolejna sztuka transmitowana na żywo w Teatrze TV. Poprzednie realizacje („Boska!”, „Skarpetki, opus 124” i „Szkoła żon”) gromadziły przed ekranami telewizorów, komputerów i innych przenośnych urządzeń milionową publiczność. Rekordowa jak na programy z obszaru kultury wysokiej widownia przeczy tezie, że tradycyjnie rozumianej sztuki nie można pokazywać w nowatorski, niestandardowy sposób. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów i sympatyków poniedziałkowych spektakli Telewizja Polska tym razem pokaże sztukę, która oryginalnie gościła na afiszu Teatru Narodowego. „Daily Soup” autorstwa  duetu sióstr Gabrieli i Moniki Muskały to kameralna opowieść o  trzypokoleniowej rodzinie. Pod płaszczykiem powierzchownych relacji tlą się niewyjaśnione konflikty, tłumione pretensje i nienazwane uczucia.  „Sztuka idealnie pokazuje polskie piekło” – podsumowała dramat w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej recenzentka „Gazety Wyborczej”.   W obsadzie plejada znakomitych aktorów: Janusz Gajos, Halina Skoczyńska, Danuta Szaflarska, Anna Grycewicz.

Transmisja Teatru Telewizji to wyjątkowy mariaż sztuki z najnowszą technologią. Widzowie zobaczą przedstawienie w TVP1, TVP HD, w internecie na stronie www.dailysoup.tvp.pl oraz na urządzeniach mobilnych. Zapraszamy do teatru XXI wieku w poniedziałek 14 maja o 20.20!

wariacja graficzna na temat